שאלות ותשובות יעוץ כלכלי למשפחות

כלכלת המשפחה מורכבת מ – 5 תחומים עיקריים:

 1. ניהול שוטף של התקציב – הכנסות מול הוצאות ברמה החודשית (כולל החזר חובות/מינוס וחסכון), בקרה על תקציב ולימוד התנהלות כלכלית נכונה לאורך זמן.
 2. מימוש יעדים כלכליים – לכל משפחה יעדים כלכליים קצרי טווח וארוכי טווח. הייעוץ הכלכלי למשפחות לוקח אותם בחשבון בהכנת התוכנית, כדי להבטיח את מימושם. יעדים לדוגמה: עריכת בר/בת מצווה לילד/ה, עזרה לילדים בלימודים אקדמיים, השתתפות בהוצאות חתונה לילדים, סיוע בדיור לילדים או לנכדים, חופשה בחו"ל, החלפת רכב כל כמה שנים ואף רכישת דירה למגורים או נכס להשקעה. כולל התייעצות עם סוכן ביטוח מקצועי, יועץ משכנתאות, יועץ עסקי, רואה חשבון ומגוון בעלי מקצוע מעולים.
 3. בחינת הנכסים וההתחייבויות – מיפוי המצב הקיים והמלצות מעשיות להגדלת החיסכון והקטנת העלויות.
 4. מוכנות לסיכונים ואתגרים כלכליים – בדיקת הערכות המשפחה לסיכונים כלכליים כמו: בעיות בריאות, פיטורין, גירושין, פנסיה ועוד. בהתאם לצורך, התהליך כולל התייעצות עם סוכן ביטוח מקצועי.
 5. התנהגות המשפחה – העברת המשפחה להתנהלות כלכלית חכמה: סנכרון בקבלת ההחלטות הכלכליות בין בני הזוג, לקיחת אחריות על התקציב, כלים לעמידה בפיתויים, צרכנות נבונה, חינוך פיננסי לילדים ועוד.

גם אם אתם יודעים מה צריך לעשות, אבל קשה מאוד לעשות את זה לבד. אני מהווה גורם חיצוני ואובייקטיבי ומהווה גורם מתאם ומגשר בין רצונות שונים של בני הזוג. בנוסף יש לי ידע מקצועי, כלים ייחודיים ושיטה מובנית שתוביל אתכם בהצלחה בדרך לביטחון הכלכלי שלכם. יחד נגיע מהר יותר ורחוק יותר.

מי צריך ייעוץ כלכלי? כולנו.
התהליך מתאים לכל מי שרוצה לשפר את מצבו הפיננסי בהווה ולתכנן יעדים כלכליים לעתיד:

 • משפחות שאיבדו שליטה על מצבן הכלכלי ונקלעו לחובות
 • זוגות צעירים (עם או בלי ילדים) שרוצים לתכנן נכון את העתיד הכלכלי ולהגיע לאפשרות לרכוש נכסים
 • משפחות יציבות כלכלית שמרגישות ש"הכסף בורח להן בין האצבעות" ורוצות לשפר את ההתנהלות הפיננסית שלהן
 • אנשים בצומת הפרישה
 • בני זוג לפני ואחרי גירושין שרוצים לתכנן את החיים בנפרד ולדאוג ליום שאחרי
 • רווקים אחרי הצבא שרוצים לפתוח את החיים ברגל ימין
 • משפחות חד הוריות שרוצות לרכוש כלים להתנהלות פיננסית נכונה
 • משפחות שאחד מבני הזוג, או שניהם עצמאים ואין הפרדה ברורה בין הבית לעסק

לא. תהליך הייעוץ ואימון כלכלי מתאים לכל מי שיש לו מטרה כלכלית שהוא רוצה להשיג.

הוא יכול להיות מאוד שימושי ונחוץ גם לאלה שאין להם בעיות כלכליות מיידיות, אך רוצים בעזרתו לרכוש כלים חדשים והשכלה פיננסית שתשפר משמעותית את התנהלותם הכלכלית ותאפשר להם לצבור נכסים ולהגיע במהירות ליעדים הפיננסיים שלהם.

ייעוץ כלכלי למשפחה הוא מעין טיפול רפואי להבראת המצב הפיננסי שלכם: הוא פותר בעיות, מגדיר מטרות ויאפשר לכם לחסוך הרבה מאוד כסף בהווה ובעתיד. הוא גם תורם רבות לשקט הנפשי של המשפחה.

מניסיוני, בדרך כלל, תוך 3 חודשים הייעוץ כבר מחזיר את כל ההשקעה.

לא. יועץ לכלכלת המשפחה זה מקצוע בפני עצמו.

יועץ כלכלי מבצע אבחון למצבה של המשפחה, בונה איתה את היעדים והמטרות, בודק את החובות (כולל המשכנתא), עובר על כל ההוצאות, מייעל היכן שניתן ובונה את התקציב לשנים הקרובות. בתהליך ממפים את השקעות המשפחה, מצב החסכונות הפנסיונים והביטוחים.

במידת הצורך מפנים את הלקוחות ליועץ השקעות/פנסיוני או סוכן ביטוח – מקצוע הדורש רישיון ספציפי לנושא – בדומה לרופא משפחה שמפנה אתכם לרופא מומחה.

ככלל, מומלץ ששני בני הזוג יהיו שותפים לתהליך. מניסיוני, כשהתהליך מבוצע ע"י שניהם, הוא מכפיל את סיכויי ההצלחה.

בלא מעט מקרים, המפגש הראשון גורם ל"אסימונים ליפול" ורותם את בני הזוג והמשפחה כולה לתהליך. לפעמים כאשר הזוג "תקוע" במחלוקת או בתפיסות שונות של המצב, דווקא יועץ מקצועי, אובייקטיבי, שהוא גורם חיצוני יכול לעזור.

גם במידה ואחד מבני הזוג מתנגד לתהליך –  יש לי את הכלים המקצועיים כדי לעזור לגייס אותו להגיע לפגישה.

ברוב המקרים לא קיימת הפרדה מלאה בין העסק לבית ולכן הייעוץ הכלכלי למשפחה נוגע גם בעסק.

במידה ונדרש ייעוץ עסקי מעמיק (למשל בתחומי השיווק והפרסום) אני מפנה את הלקוחות למומחים מהשורה הראשונה, שאיתם אני עובדת באופן קבוע.

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

לחצו לצ'אט
דילוג לתוכן